Jautā Džimbam!

Ja sāp sirsniņa vai nezini, kā rīkoties, jautā padomu Džimbam!

Ja jautājums steidzams, tad gan vērsies pie uzticama pieaugušā, zvani uzticības tālrunim 116111 vai ārkārtas situācijā – zvani 112.
* Obligāti aizpildāmie lauki

Jautājumi un atbildes

 • Vai Tev patīk spēles datorā un telefonā? (Mišela)

  Atbilde:

  Mišela, sveika! Foršs jautājums – par spēlītēm telefonā vai datorā. Daudziem laikam tādas spēles ļoti patīk. Es teikšu Tev atklāti – jā, pa retam var kaut ko uzspēlēt telefonā, bet daudz, daudz, daudz labāk man patīk citas interesantas lietas – es ļoti labprāt lasu grāmatas, man daudz prieka sagādā dažādu galda spēļu spēlēšana ar draugiem. Ļoti interesanta nodarbe ir zīmēšana – es piesēžos pie baltas lapas un pēc pusstundas jau manā priekšā ir krāsaina un neparasta pasaule, kuru uzzīmējis esmu es pats.  Vēl es ar lielu prieku braucu ar savu velosipēdu,  slidoju, skrituļojo, pastaigājos ar draugiem gar jūru. Tāpat man patīk dažādas atjautības spēles – tām dažreiz var izmantot arī datoru vai planšeti. Bet es vienmēr ievēroju ļoti svarīgu noteikumu, kad lietoju kādu no ekrānierīcēm – darbojoties tajās, nepavadu pārāk ilgu laiku. Labāk izeju laukā un ieelpoju saigu gaisu!

 • Kā man rīkoties, ja atnāk svešs vīrietis un sāka: "Kāp mašīnā" ?  (Annika)

  Atbilde:

  Annika, sveiciens!

  Situācija, kuru apraksti, ir tiešām nopietna. Pirmkārt, nekādā gadījumā, kad Tevi uzrunā kāds svešinieks, neklausi viņu un nekāp mašīnā! Lai ko arī svešinieks Tev mēģinātu stāstīt, neklausies tajā – pagriezies un ej prom, vislabāk meklējot palīdzību pie kāda pieaugušā, kuram uzticies. Mēs zinām, ka pēc izskata nevaram spriest, vai cilvēks ir labs vai nē. Par to varam spriest tikai pēc viņa darbiem.

  Tāpat atceries – par situāciju, kurā ir nostrādājusi Tava ķermeņa iekšējā “signalizācija” (sirsniņa ir sākusi sisties ātrāk, trīcēt ceļi, varbūt sasvīdušas plaukstiņas vai nelabuma sajūta vēderā), noteikti izstāsti vecākiem vai citam uzticamam pieaugušajam.

  Un nekad, NEKAD!!! nekāp mašīnā vai neej līdzi svešam cilvēkam!

 • Sveiks, Džimba! Man patīk klasē viens puisis, bet to viņam nevaru pateikt, jo man ir bail. Ko man darīt? (Marta )

  Atbilde:

  Čau, Marta! Jā, gadās, ka ne vienmēr tas ir tik vienkārši – kādam pateikt, ka mums viņš patīk. Ja mums kāds patiešām ļoti, ļoti iekritis sirsniņā un patīk, mēs varam kļūt kautrīgi. Taču Tev jāatceras, ka tas nav nekas slikts – izrādīt kādam savas simpātijas. Svarīgi to darīt draudzīgā veidā, neaizvainojot un nedarot pāri otram. Ja Tev bailīgi pateikt to Tavam klases biedram, varbūt uzraksti viņam zīmīti?.. Reizēm arī palīdzēšana ar kādu mācību priekšmetu, kurš viņam tik labi nepadodas, var palīdzēt jums sadraudzēties.

  Lai veicas!

 • Sveiks Džimba! Mani sauc Hanna Anna un arī es klausos Tavus video, un es saku, ka Tu patiešām esi īsts. Bet citās sērijās Tu neesi īsts - Tu esi tāda kā mantiņa. Bet es vēl eju dārziņā un es tur mācos par Džimbu, un man ļoti, ļoti patīk mācīties. Tu varētu sūtīt ziņu - es tad būtu priecīga! (Hanna Anna)

  Atbilde:

  Hei , hei, hei! Hanna Anna, man liels prieks, ka uzrakstīji! Es ļoti labprāt saņemu ziņas no bērniem, un kad man ir tāda iespēja, noteikti visiem arī atbildu. Mani iepriecina arī tas, ka skaties manus video. Un jo īpaši priecīgu dara, ka savā bērnudārzā apgūsti visu, kas katram bērnam jāzina par drošību attiecībās ar citiem cilvēkiem.

  Visu, ko zinu par personisko drošību attiecībās, es mācu ne tikai bērniem, bet esmu iemācījis arī saviem draugiem – Džimbas drošības aģentiem. Par Džimbas aģentu ir kļuvusi arī jūsu skolotāja.

  Kopā ar manu palīgu – Džimbas aģentu – bērnu dārza Džimbas nodarbībās piedalās arī MAZAIS DŽIMBA. Tā jums visiem mācīšanās ir daudz interesantāka! Es pats nevaru būt tik daudzās vietās vienlaicīgi, tāpēc sūtu pie jums MAZO DŽIMBU. Arī dažos video piedalās MAZAIS DŽIMBA.

  Hanna Anna, nodarbībās klausies, piedalies un darbojies dūšīgi kopā ar savu skolotāju – manu Džimbas drošības aģentu! Un Džimbas nodarbības palīdzēs Tev justies drošāk attiecībās gan mājās, gan bērnu dārzā, gan skolā, gan visur, kur esi kopā ar citiem cilvēkiem!

 • Cik tev ir gadu? (Annika)

  Atbilde:

  Sveika, Annika! Hmm.. šis ir jautājums, uz kuru man nebūs nemaz tik viegli atbildēt. Es nemaz īsti nezinu, cik man ir gadu…  Tādēļ, ka vietā, kur esmu dzimis – Džimbas salā – mēs gadus neskaitām. Varu Tev atklāt vien to, ka mana dzimšanas diena ir 4. aprīlī! Pavisam drīz. Un tortē likšu vienu svecīti, lai ir ko nopūst pēc tam, kad būšu ievēlējies savu dzimšanas dienas vēlēšanos! Daudz laimes arī Tev!

Džimba dzīvo te

“Centrs Dardedze”
Cieceres iela 3a, Rīga
Tel. 67600685
info@centrsdardedze.lv
www.centrsdardedze.lv

 

Virtuālā tūre