Jautā Džimbam!

Ja sāp sirsniņa vai nezini, kā rīkoties, jautā padomu Džimbam!

Ja jautājums steidzams, tad gan vērsies pie uzticama pieaugušā, zvani uzticības tālrunim 116111 vai ārkārtas situācijā – zvani 112.
* Obligāti aizpildāmie lauki

Jautājumi un atbildes

 • SVEIKS DŽIMBA! MANI SAUC KLĀVS, ES DZĪVOJU LIEPĀJĀ! (Klāvs)

  Atbilde:

  Sveiks, Klāv! Esmu tik priecīgs, ka uzrakstīji man ziņu! Un pie tam no pašas Liepājas! Esmu reiz ciemojies Liepājā – pilsētā, kurā piedzimst vējš! Tas bija viens varen jauks ceļojums –  izdzīvojos pa pludmali, uzēdu saldējumu, sēžot  Rožu laukumā, un ļoti spilgti atmiņā palicis arī Karostas apmeklējums.

  Ikdienā es arī satieku daudz bērnu no visas Latvijas – stāstu viņiem par drošību attiecībās ar citiem cilvēkiem, mācu par ķermeņa robežām, labajiem, sliktajiem un slepenajiem pieskārieniem, kā atšķirt labos noslēpumus no sliktajiem un ko darīt, ja svešinieks sūta ziņas internetā.

  Ja Tev sanāk, Klāv, atbrauc kopā ar savu klasi ciemos pie manis! Vai arī, tiekamies tad kādu reizi Liepājā, kad būšu atkal turp aizbraucis izbaudīt jūras gaisu!

 • Sveiks Džimba ko man darīt ja manā klasē sit pa katru sīkumu Anna
  (Luīze)

 • Ko darīt, ja esmu apmaldījusies citā valstī? Nezinu nevienu svešvalodu. Zinu tikai latviešu valodu. (Laura)

  Atbilde:

  Sveika, Laura! Vislabāk jau būtu, ja svešā zemē ciemojoties, neapmaldītos, vai ne? Uz ārzemēm noteikti parasti dodies kopā ar vecākiem vai kādu citu uzticamu un labi pazīstamu pieaugušo. Tad nu jāturas visiem kopā un jāraugās, ka nenoklīsti kaut kur viena pati. Vēl pirms došanās tālākā ceļojumā noteikti uz lapiņas uzraksti vecāku (vai tā pieaugušā, ar kuru ceļo) tālruņa numuru un vārdu. Ieliec šo lapiņu kabatā vai maciņā – kādā vietā, lai, ejot pastaigās, tā vienmēr būtu Tev līdzi. Ja nu tomēr gadās tāda ķibele kā apmaldīšanās, nekreņķējies – elpo mierīgi un apskaties apkārt, vai nepamanīsi tuvumā kādu policistu. Ja Tev līdzi ir savs mobilais telefons, uzreiz zvani vecākiem vai kādam citam uzticamam pieaugušajam. Nekādā ziņā neej līdzi nepazīstamiem cilvēkiem un nekāp svešās automašīnās! Ja pašai telefona līdzi nav, meklē palīdzību pie policista, veikala pārdevējas vai lūkojies pēc kādas māmiņas ar bērniem – parādi viņiem lapiņu ar tālruņa numuru un ar žestiem lūdz piezvanīt uz šo numuru.  Vēl pirms ceļojuma ar vecākiem varat sarunāt, ka, ja gadījumā notiks tā, ka Tu apmaldies, tad nekur neiesi un gaidīsi tajā vietā, kur pēdējo reizi bijāt kopā – tad vecāki, tiklīdz pamanīs Tavu prombūtni, uzreiz dosies atpakaļ pa to pašu ceļu un Tevi atradīs.

  Un, ja runājam par svešvalodām, vienmēr ir labi zināt kādu svešvalodu. Pirms doties uz citu valsti, varat kopā ar vecākiem iemācīties dažas svarīgākās frāzes angļu valodā!  Lai labiem piedzīvojumiem un jauniem iespaidiem bagāti ceļojumi!

 • Kāpēc mana mamma aizbrauca?

  (Zane )

  Atbilde:

  Sveika, Zane! Tā jau tas mēdz gadīties, ka pieaugušie reizēm rīkojas, neizstāstot mums par to, kāpēc viņi kaut ko dara. Ja mamma ir prom un ja Tev ir iespēja aprunāties ar mammu pa telefonu, pajautā to droši viņai pašai – vai piezvanot vai nosūtot ziņu.  Varbūt ir kāds cits Tev blakus, kuram pajautāt? Tētis? Vecmāmiņa? Lielāks brālis vai māsa? Aprunājies ar kādu pieaugušo, lai noskaidrotu kāpēc mamma šobrīd devusies prom un kad viņa varētu atgriezties. Sarunas ar cilvēkiem, kuriem uzticamies, vienmēr palīdz!

 • Kāpēc cilvēkiem kāja sāp? (Madara)

  Atbilde:

  Madara, čau!  Hmm, es arī brīnos, kā tas nākas, ka cilvēkiem reizēm sāp kājas. Mums Džimbas salā nevienam kājas nekad nav sāpējušas. Staigājam un skrienam pa mūsu lielo Drošības salu daudz un dikti, bet vienmēr esam mundri un žirgti. Esmu dzirdējis, ka reizēm jauni zābaciņi bērniem noberžot papēdi un tad kāja var sāpēt. Vai pēc gariem un piedzīvojumiem bagātiem pārgājieniem, kad cilvēks ir dikti piekusis, mēdz gadīties kāju sāpe. Ak jā, reiz kāds mans draugs, vizinoties ar skrituļslidām, nokrita un nobrāza celi (jo nebija uzlicis ceļu sargus – cik neapdomīgi!). Viņam kāja tad kādu laiku sāpēja, bet ātri sadzija. Kopš tās reizes gan es, gan viņš visiem atgādinām, ka ceļu sargi jāliek!  Bet, ja Tev, Madara, sāp kāja vai kas cits, noteikti pastāsti par to kādam pieaugušajam, kuram uzticies. Viņš varēs palīdzēt. Lai nekas nesāp un veselīgs Jaunais gads!

Džimba dzīvo te

“Centrs Dardedze”
Cieceres iela 3a, Rīga
Tel. 67600685
info@centrsdardedze.lv
www.centrsdardedze.lv

 

Virtuālā tūre