Jautā Džimbam!

Ja sāp sirsniņa vai nezini, kā rīkoties, jautā padomu Džimbam!

Ja jautājums steidzams, tad gan vērsies pie uzticama pieaugušā, zvani uzticības tālrunim 116111 vai ārkārtas situācijā – zvani 112.
* Obligāti aizpildāmie lauki

Jautājumi un atbildes

 • Džimba, vai tu neesi nonācis tādās situācijās, kad tev kāds iesit vai apsaukā? (ieva)

  Atbilde:

  Sveika, Ieva,

  jā, man ir bijušas tādas situācijas, kad bērni vai pieaugušie, bez manas atļaujas, aiztiek manu degunu vai pieskaras manām kājām. Dažkārt bērni smejas par to, ka es izskatos savādāk. Tādos gadījumos es vienmēr saku: Nedari man tā, man tas nepatīk! Un tas, ka kāds izskatās savādāks, nebūt nenozīmē, ka par viņu ir jāsmejas! Vai ne?

 • Kāpēc brālis mani sit??? (Zane)

  Atbilde:

  Sveika, Zane,

  es diemžēl nezinu kāpēc tavs brālis tevi sist. Bet sist nav labi! Viens no maniem drošības noteikumiem, kas palīdz sevi aizsargā, skan: Nedari man tā, man tas nepatīk! Šo teikumu tu droši vari teikt savam brālim un tev noteikti ir jāpastāsta vecākiem, ka brālis dara tev pāri.

 • Kā tu jūties? (Anna)

  Atbilde:

  Sveika, Anna,

  es jūtos labi! Paldies par apjautāšanos. Mani ļoti iepriecina krāsainās rudens lapas.

 • Labdien, mīļais Džimba, kā rīkoties, ja tev kāds seko vai jautā cik ir pulkstenis, ar melnu kapuci un noliektu galvu, lai viņa seju neredz? (Tīna)

  Atbilde:

  Sveika, Tīna,

  vispirms, ja tu jūti, kad tev kāds seko, tad pēc iespējas ātrāk doties uz kādu vietu, kur ir daudz cilvēki, piemēram, uz veikalu, bibliotēku, pastu, kafejnīcu un izstāsti par to kādam no pieaugušajiem, kas tur strādā. Ja kāds tev jautā cik ir pulkstenis, bet tava tavs iekšējas zvaniņš jeb sirsniņa signalizē, ka kaut kas nav kārtībā. Ja, piemēram, cilvēks slēpj savu seju, vai runā dīvainā balsī, vai arī izdara biedējošas kustības, tad nekavējoties skrien prom.

 • Vai tu zini pilnīgi visu? (Roberts)

  Atbilde:

  Sveiks, Robert,

  jā, par personīgo drošību es zinu visu! 🙂

Džimba dzīvo te

“Centrs Dardedze”
Cieceres iela 3a, Rīga
Tel. 67600685
info@centrsdardedze.lv
www.centrsdardedze.lv

 

Virtuālā tūre