No 9 soļiem uz 11 – pārstrādāta Džimbas drošības programma

Noslēdzies darbs pie Džimbas drošības programmas pārstrādes – no 9 soļu tā pārtapusi par 11 soļu programmu*. Mūsu ikdienā strauji ienāk jaunas tendences, tādēļ arī sarunās ar bērniem ir tēmas, kuras nedrīkstam atstāt nepamanītas un nepārrunātas – kaitējošs saturs un drošība internetā.

Džimbas 11 soļu drošības programma ir papildināta ar jaunām nodarbībām, tāpat inventarizētas un papildinātas jau esošās – gan saturiski, gan ar jauniem materiāliem. Programmas pārstrādes darbā esam arī ņēmuši vērā jau esošo Džimbas drošības aģentu ieteikumus un pieredzi, no kuriem daži ar programmas īstenošanu strādā nu jau 10 gadus.

Sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī, novembrī plānotās esošo Džimbas aģentu apmācības, viņu iepazīstināšana ar pārstrādāto 11 soļu programmu un tās materiāliem, nākas pārcelt uz 2021. gadu. Materiāli jau sagatavoti un gaida, kad aģenti tos saņems un varēs likt lietā!

Visi programmas materiāli, pateicoties Rīgas domes IKSD departamenta atbalstam, ir adaptēti un izdoti arī krievu valodā – gan mācību filmas, darba lapas, plakāti un citi materiāli.

Novembra sākumā notika apmācības nelielai jauno Džimbas aģentu pilotgrupai, kuri apguva Džimbas 11 soļu drošības programmu un saņēma jaunos materiālus.

Programmas pārstrāde īstenota ar fonda “KidsFirst” finansiālu atbalstu.

*Džimbas 11 soļu drošības programma ir vienpadsmit nodarbību programma, kas paredzēta bērniem vecumā no četriem līdz astoņiem gadiem. Tās mērķis ir, izglītojot pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnus un viņu vecākus, mazināt vardarbības risku šo bērnu dzīvē. Kopš 2009.gada šo programmu īsteno īpaši sagatavoti nodarbību vadītāji – Džimbas drošības aģenti, kas darbojas ar interaktīvām metodēm, sarežģītas un mulsinošas lietas pasniedzot caur mūziku, rotaļām, filmiņām un lomu spēlēm.

Džimbas drošības programmas nodarbības.

 1. nodarbība “Drošība attiecībās ar citiem cilvēkiem”
 2. nodarbība “Es esmu es, es esmu īpašs”
 3. nodarbība “Esi uzmanīgs – esi drošs”
 4. nodarbība “Ja tev briesmas draud, sauc palīgā”
 5. nodarbība “Vispirms pasaki, tikai tad ej”
 6. nodarbība “Mans ķermenis ir mans, mans, mans”
 7. nodarbība “Pieskārieni”
 8. nodarbība “Pieskārieni un noslēpumi”
 9. nodarbība “Es dalos, es nedalos”
 10. nodarbība “Drosme draudzēties”
 11. nodarbība “Mani nevar piemuļķot, jo es esmu gudrs”

 

 

                  

Džimba dzīvo te

“Centrs Dardedze”
Cieceres iela 3a, Rīga
Tel. 67600685
info@centrsdardedze.lv
www.centrsdardedze.lv