Другие вопросы

 • SVEIKS DŽIMBA! MANI SAUC KLĀVS, ES DZĪVOJU LIEPĀJĀ! (Klāvs)

  Oтвет:

  Sveiks, Klāv! Esmu tik priecīgs, ka uzrakstīji man ziņu! Un pie tam no pašas Liepājas! Esmu reiz ciemojies Liepājā — pilsētā, kurā piedzimst vējš! Tas bija viens varen jauks ceļojums —  izdzīvojos pa pludmali, uzēdu saldējumu, sēžot  Rožu laukumā, un ļoti spilgti atmiņā palicis arī Karostas apmeklējums.

  Ikdienā es arī satieku daudz bērnu no visas Latvijas — stāstu viņiem par drošību attiecībās ar citiem cilvēkiem, mācu par ķermeņa robežām, labajiem, sliktajiem un slepenajiem pieskārieniem, kā atšķirt labos noslēpumus no sliktajiem un ko darīt, ja svešinieks sūta ziņas internetā.

  Ja Tev sanāk, Klāv, atbrauc kopā ar savu klasi ciemos pie manis! Vai arī, tiekamies tad kādu reizi Liepājā, kad būšu atkal turp aizbraucis izbaudīt jūras gaisu!

 • Sveiks Džimba ko man darīt ja manā klasē sit pa katru sīkumu Anna
  (Luīze)

 • Ko darīt, ja esmu apmaldījusies citā valstī? Nezinu nevienu svešvalodu. Zinu tikai latviešu valodu. (Laura)

  Oтвет:

  Sveika, Laura! Vislabāk jau būtu, ja svešā zemē ciemojoties, neapmaldītos, vai ne? Uz ārzemēm noteikti parasti dodies kopā ar vecākiem vai kādu citu uzticamu un labi pazīstamu pieaugušo. Tad nu jāturas visiem kopā un jāraugās, ka nenoklīsti kaut kur viena pati. Vēl pirms došanās tālākā ceļojumā noteikti uz lapiņas uzraksti vecāku (vai tā pieaugušā, ar kuru ceļo) tālruņa numuru un vārdu. Ieliec šo lapiņu kabatā vai maciņā — kādā vietā, lai, ejot pastaigās, tā vienmēr būtu Tev līdzi. Ja nu tomēr gadās tāda ķibele kā apmaldīšanās, nekreņķējies — elpo mierīgi un apskaties apkārt, vai nepamanīsi tuvumā kādu policistu. Ja Tev līdzi ir savs mobilais telefons, uzreiz zvani vecākiem vai kādam citam uzticamam pieaugušajam. Nekādā ziņā neej līdzi nepazīstamiem cilvēkiem un nekāp svešās automašīnās! Ja pašai telefona līdzi nav, meklē palīdzību pie policista, veikala pārdevējas vai lūkojies pēc kādas māmiņas ar bērniem — parādi viņiem lapiņu ar tālruņa numuru un ar žestiem lūdz piezvanīt uz šo numuru.  Vēl pirms ceļojuma ar vecākiem varat sarunāt, ka, ja gadījumā notiks tā, ka Tu apmaldies, tad nekur neiesi un gaidīsi tajā vietā, kur pēdējo reizi bijāt kopā — tad vecāki, tiklīdz pamanīs Tavu prombūtni, uzreiz dosies atpakaļ pa to pašu ceļu un Tevi atradīs.

  Un, ja runājam par svešvalodām, vienmēr ir labi zināt kādu svešvalodu. Pirms doties uz citu valsti, varat kopā ar vecākiem iemācīties dažas svarīgākās frāzes angļu valodā!  Lai labiem piedzīvojumiem un jauniem iespaidiem bagāti ceļojumi!

 • Kāpēc mana mamma aizbrauca?

  (Zane )

  Oтвет:

  Sveika, Zane! Tā jau tas mēdz gadīties, ka pieaugušie reizēm rīkojas, neizstāstot mums par to, kāpēc viņi kaut ko dara. Ja mamma ir prom un ja Tev ir iespēja aprunāties ar mammu pa telefonu, pajautā to droši viņai pašai — vai piezvanot vai nosūtot ziņu.  Varbūt ir kāds cits Tev blakus, kuram pajautāt? Tētis? Vecmāmiņa? Lielāks brālis vai māsa? Aprunājies ar kādu pieaugušo, lai noskaidrotu kāpēc mamma šobrīd devusies prom un kad viņa varētu atgriezties. Sarunas ar cilvēkiem, kuriem uzticamies, vienmēr palīdz!

 • Kāpēc cilvēkiem kāja sāp? (Madara)

  Oтвет:

  Madara, čau!  Hmm, es arī brīnos, kā tas nākas, ka cilvēkiem reizēm sāp kājas. Mums Džimbas salā nevienam kājas nekad nav sāpējušas. Staigājam un skrienam pa mūsu lielo Drošības salu daudz un dikti, bet vienmēr esam mundri un žirgti. Esmu dzirdējis, ka reizēm jauni zābaciņi bērniem noberžot papēdi un tad kāja var sāpēt. Vai pēc gariem un piedzīvojumiem bagātiem pārgājieniem, kad cilvēks ir dikti piekusis, mēdz gadīties kāju sāpe. Ak jā, reiz kāds mans draugs, vizinoties ar skrituļslidām, nokrita un nobrāza celi (jo nebija uzlicis ceļu sargus — cik neapdomīgi!). Viņam kāja tad kādu laiku sāpēja, bet ātri sadzija. Kopš tās reizes gan es, gan viņš visiem atgādinām, ka ceļu sargi jāliek!  Bet, ja Tev, Madara, sāp kāja vai kas cits, noteikti pastāsti par to kādam pieaugušajam, kuram uzticies. Viņš varēs palīdzēt. Lai nekas nesāp un veselīgs Jaunais gads!

 • Ko darīt, ja man kāds nodarīja pāri emocionāli un es par to raudu? Kā sevi nomierināt?
  Ko man darīt ja mani klases biedri mani apsaukā, vecāki neliekas ne zinis par manu dzīvi un dažreiz man iesit? (Kate)

  Oтвет:

  Sveika, Kate! Jā, zinu, ka vārdi dažkārt var nodarīt pāri sāpīgāk mūsu sirsniņai nekā fiziska aizskaršana. Paturi prātā, ka bērni nekad paši nav vainīgi pie tā, ja viņus apsmej vai dara pāri fiziski vai emocionāli.  Ja es, Džimba, redzu, ka kāds raud, es pieeju klāt un aprunājos, pažēloju, samīļoju. Tev noteikti ir jāizstāsta kādam pieaugušajam par to, kas notiek un kā Tu jūties! Padomā, kuram Tu varētu uzticēties un izstāstīt to, kas sāpina un liek justies slikti. Ja šķiet, ka pieaugušie, ar kuriem esi mēģinājusi runāt, Tevi neuzklausa vai nesaprot, nepadodies! Noteikti Tev apkārt ir kāds, kuram rūp tas, kā Tu jūties un kurš Tevi uzklausīs un palīdzēs. Vecāki? Vecmāmiņa? Krustmāte? Skolas māsiņa? Klases audzinātāja? Mūzikas vai zīmēšanas skolotāja? Kāds katrā ziņā būs Tavs atbalsts! Atceries, ka vienmēr vari zvanīt uz Uzticības tālruni 11611, pastāstot visu, kas sarūgtina un liek justies slikti.

 • Kā man rīkoties, ja es aizbraucu pie draudzenes un nākamajā dienā viņa ar mani nerunā??? (Dārta)

  Oтвет:

  Dārta, paldies par jautājumu! Reizēm gadās, ka arī ar draugiem ir situācijas, kurās ir kādas domstarpības vai nesaskaņas. Dažkārt mēs jūtamies neapmierināti un mums nepatīk tas, ko dara kāds cits. Ir ļoti svarīgi, lai mēs prastu to pateikt šim cilvēkam, sakot viņam, ka saprotam to, kas notiek un kā tas liek mums justies. Mums jāspēj pateikt, kā mēs jūtamies, kas mūsu sirsniņu sāpina un kā mēs vēlamies to atrisināt.  Tu draudzenei vari pateikt vai uzrakstīt — «Es jūtos bēdīga, kad mēs nevaram pārrunāt visu interesanto, es gribētu, lai varam atkal pavadīt laiku kopā kā kādreiz.» Draudzība ir svarīga, tādēļ aicini draudzeni uz draudzīgu sarunu.

  Ļoti ceru, ka ar draudzeni noskaidrosiet pārpratumus un varēsiet kopā piedzīvot daudz interesantu un aizraujošu brīžu!

 • Manā skolā ir jauns skolēns. Viņš apsaukājas un sit. Ko man iesākt? (Izabella )

  Oтвет:

  Sveicināta, Izabella! Ikvienam ir tiesības skolā justies droši un labi. Ja Tev ir nodarīts pāri, izstāsti kādam, kam uzticies. Kuri varētu būt tie cilvēki, kam izstāstīsi? Skolā — skolotājam, kuram uzticies. Mājās — kādam no vecākiem, vecvecākiem. Dažreiz varam arī paši aizstāvēt sevi — ja kāds Tev dara pāri, droši saki viņam: «Nedari man tā! Man tas nepatīk!» Bet ja Tu jūti, ka baidies vai nevari aizstāvēt sevi, tad vienmēr aicini palīgā kādu pieaugušo un izstāsti, kas ar Tevi ir noticis. Ja kāds ir nodarījis pāri ar vārdiem vai darbiem, izstāstīšana par to pieaugušajam nav sūdzēšanās, gluži pretēji — tā ir drosmīga rīcība! Iespējams, ka palīdzība nepieciešama arī jaunajam skolēnam. Varbūt viņam grūtāk iejusties jaunajos apstākļos, tāpēc aprunājoties ar kādu pieaugušo, noteikti atradīsiet risinājumu, lai skolā visi justos droši un tiktu cienīti.

   

 • Kas tu esi? (Iveta)

  Oтвет:

  Sveika, Iveta! Es esmu Drošulis Džimba. Esmu atbraucis no Drošības salas, kur dzīvoju kopā ar saviem vecākiem, brāļiem un māsām. Mūsu vecāki ļoti daudz ko mācīja un stāstīja par drošību attiecībās ar citiem cilvēkiem. Kad es kļuvu pietiekami liels, lai viens pats ceļotu pa pasauli, es devos uz dažādām pasaules valstīm, lai šīs zināšanas par personisko drošību attiecībās nodotu tālāk bērniem visā pasaulē. Pēc vairāku gadu ceļojumiem man palaimējās nonākt Latvijā un es izvēlējos, ka turpmāk palikšu te uz dzīvi un katru dienu tikšos ar bērniem, lai izstāstītu pilnīgi visu, ko zinu par personisko drošību attiecībās ar cilvēkiem. Man ļoti rūp, lai visi bērni vienmēr justos droši un viņiem neviens nedarītu pāri.

  P.S. Starp citu, man ļoti garšo brokoļi. Un dikti patīk slidot un braukt ar divriteni!

 • Ko darīt, ja man skolā saka, ka manus vecākus nošaus un ka es neesmu gudra? (Dārta )

  Oтвет:

  Sveika, Dārta!

  Paldies, ka esi drosmīga un uztici man to, kas Tevi sarūgtina. Es pats būtu ļoti apbēdināts un sāpināts, ja kāds cilvēks, ko diendienā satieku skolā, teiktu man tik nepatīkamus, un, godīgi sakot, nepieņemamus vārdus. Nevienam nav tiesību otru pazemot, draudēt un likt justies nelāgi! Ja kāds dara vai saka Tev kaut ko nepatīkamu, Tev vienmēr ir tiesības pateikt: «NĒ! Nedari man tā, man tas nepatīk!» un iet prom. Es iesaku Tev par šo gadījumu pastāstīt kādam pieaugušajam, kuram Tu uzticies — mammai, skolotājai, vecmāmiņai, tētim, pulciņa vadītājai vai kādam citam. Runā par to droši, jo neērti ir jājūtas tam cilvēkam, kurš pazemo un izsaka draudus! Atceries, ka vienmēr vari zvanīt uz tālruņa numuru 11611  — tas ir Uzticības tālrunis, uz kuru piezvanot, varēsi pastāstīt, kas sāpina Tavu sirsniņu un vienmēr tiksi uzklausīta.

 • Sveiks džimba vai spēles ir gudri spēlēt ja viņas nav tik labas bērnam? (Krista)

  Oтвет:

  spēles, kuras bērniem nav labas,  nevajadzētu spēlēt.

 • kāda ir Personiskā drošība? (Valērija)

  Oтвет:

  Tā ir drošība ar kuru mēs sargājam katrs pats sevi situācijās, kad satiekamies ar cilvēkiem.

 • Labdien!
  Es skolā ieradis ar airpodiem, un mani apsaukāja. Visi mani sauca par '' rich bitch! '' Lūdzu, palīdziet! Man tas ir apnicis!! Man nepatīk ka mani apsaukā un apceļ. Es viņiem saku:,, Nedari mna tā, man tas nepatīk! "taču tas nestrādā.
  Paldies, Jefgēnijs. (Jefgēnijs)

  Oтвет:

  pastāsti par situāciju klases audzinātājai.

 • Sveiki!
  Mani sauc Emīlija. Es gribētu lūgt palīdzību.
  Ko man darīt, ja mani skolā apsaukā, atņem manas mantas? Nezinu, Ko iesākt, jo viss izmēģinātais nepalīdz. (Emīlija)

  Oтвет:

  Noteikti par to stāsti pieaugušajiem- gan vecākiem, gan skolotājai.

 • labdien DŽimba
  man jau 6 gadus zvana nepazīstams cilvēks
  nezinu kapēc ir tā kad viņš vai viņa man zvana
  un vēl par to pašu es neko ņesaprotu no visādiem remontiem
  man varbūt ir jāzina par to jo lai es varu izdzēst svešā cilvēka numuru varbūt lāi paliek vr piezvanīt un pateikt tu gļēvuli beidz man zvanīt.

  pladies DŽimba gaidīšu atbildi ar cieņu dārta sondore
  (dārta sondore)

  Oтвет:

  Pastāsti par situāciju vecākiem. Nepazīstamu telefona nummuru iespējams bloķēt.

 • kāpēc skolās ir tādi bērni kas dara pāri



  dārta sondore










  (dārta sondore)

  Oтвет:

  Jā, skolās bērni ir ļoti dažādi, svarīgākais ir aizstāvēt sevi un drošā balsī teikt; «Nedari tā!» Par pāridarījuma situācijām jāpastāsta skolotājai.

 • ko darīt ja zvana sveš cilvēks. (dārta sondore)

  Oтвет:

  Ja zvana svešs cilvēks, Tev nevajag atbildēt uz telefona zvanu. Un noteikti pastāstīt par to  vecākiem

 • Jautājums: ko daŗīt ja neviens tevi neuzklausa?

  Atbilde: kāds noteikti uzklausīs - vai skolotāja, vai omīte, vai krustmāte? Var zvanīt pa telefonu 116111 (danija)

 • Jautājums: Ko tu dari?

  Atbildes: Strādāju Centrā Dardedze, kur mācu bērniem par personīgo drošību. (Emīls)

 • Vai tad, ja tu iztīri istabas un mamma tās piecūko un mani sit par to. Un lielā māsa vaino mani. Kas man šajā situācijā jādara? Es ari zvanu uz tālruni 116111 un man necel klausuli. Ko man darīt? (daniela)

  Oтвет:

  Sveika, Daniela,

  paldies, ka uzrakstīji. Šajā situācijā meklē palīdzību pie skolā pie skolotāja, kuram tu uzticies. Vai arī pie skolas psihologa.

 • Čau, Džimba, man ir labi sasniegumi skolā, bet vecāki un klasesbiedri mani mobingo man nesaprotamu iemeslu dēļ. Saku viņiem: Nedari tā, man tas nepatīk! Bet mani apsmej vairāk un es nespēju to izturēt. Ko man darīt? (Maksis)

  Oтвет:

  Sveiks, Maksi,

  paldies par vēstuli. Tu vari vērsties pēc palīdzības pie skolotāja. Ja nesaņem atbalstu no skolotāja, tad zvani uz bērnu uzticības tālruni: 116111.

 • Čau, Džimba, atceries mani no Slokas pamatskolas? Tas esmu es - Rodrigo. Kā tev iet? Man, labi. (Rodrigo)

  Oтвет:

  Sveiks, Radrigo,

  paldies par tavu vēstuli. Es par to ļoti priecājos. Protams, ka es tevi atceros. Man arī iet ļoti labi. Tā kā šodien ir uzsnidzis sniegs, es jau gatavoju savas slēpes slēpošanai. Tev arī patīk slēpot? Varbūt kādreiz tiksimies uz kalna!

 • Mani skolā apsmej par pumpām, skolotājas aprunā sit, vecāki bļauj un manī neklausās. Visi, kuri mācās šajā skolā ir biseksuāli (puse)(bet man to bail teikt vecākiem). Daudzi mani aprunā, kad atnācu uz šo skolu pirms gada, jau skolas sākumā mani aprunāja. Daudzi saka, es es esmu dīvaina. Ko man darīt?

  Katrīna (Katrīna)

  Oтвет:

  Sveika, Katrīna,

  paldies, ka uzrakstīju un uzticējies. Ja tev nav neviena tuva pieauguša cilvēka ar kuru par šo situāciju aprunāties, tad vari piezvanīt uz bērnu uzticības tālruni: 116111

 • Kas ir sekss? (daniela)

  Oтвет:

  Sveika, Daniela,

  par šo tematu droši jautā saviem vecākiem.

 • Kāpēc, ja māsa mani apsaukā, mamma vaino un sit mani? (Dārta)

  Oтвет:

  Sveika, Dārta,

  situācijā, ja kāds mums dara pāri (arī apsaukājot) vai sit, ir jāsaka: nedari man tā, man tas nepatīk! Neviens nedrīkst darīt pāri tavam ķermenim. Centies pastāstīt mammai kā tu jūties šādā situācijā.

 • Ko darīt, ja visi klasesbiedri apsaukā par stulbeni? (patricija)

  Oтвет:

  Sveika, Patrīcija,

  pastāsti par šo situāciju kādam pieaugušajam, kuram tu uzticies!

 • Ko man darīt, ja dejošanā man Arnolds visu laiku sit?

  Elza Viktorija (Elza viktorija!)

  Oтвет:

  Sveika, Elza Viktorija,

  par šo situāciju noteikti pastāsti vecākiem, kā arī klases audzinātājai.

 • Kā rīkoties, ja tev sit bez vajadzības mamma, tētis vai māsa?? (monta violeta)

  Oтвет:

  Sveika, Monta Violeta,

  situācijās, ja Tev kāds sit ir jāsaka: «Nedari man tā, man tas nepatīk!»

 • Sveiks, Džimba, ko man darīt, ja mani rausta aiz matiem? (sendija)

  Oтвет:

  Sveika, Sendija,

  ja Tev kāds dara pāri, tad, lai sevi aizsargātu droši saki: «Nedari man tā, man tas nepatīk!»

 • Ko darīt, ja mani visu laiku apsaukā skolā? (otto)

  Oтвет:

  Sveiks, Otto,

  par šo gadījumu vajadzētu pastāstīt vecākiem un kopīgi to pārrunāt.

 • Sveiks, Džimba kas jādara, lai bērni saprastu, ka nedrīkst sist? (estere)

  Oтвет:

  Sveika, Estere,

  gadījumos, ja Tevi kāds sit ir jāsaka: «Nedari man tā, man tas nepatīk!»

 • Sveiks Džimba, ko darīt, ja es neko no skolas mācību priekšmetiem nevaru iemācīties? (KATE KATRĪNA)

  Oтвет:

  Sveika, Kate,

  paldies, ka man uzrakstīji. Man ir tāds noteikums: Es esmu es. Tas nozīmē, ka mēs katrs esam īpašs. Vienam labi padodas rēķināt un zīmēt, savukārt citam spēlēt basketbolu un būt draudzīgam. Turpini būt neatlaidīga, Tev viss izdosies!

 • Ko darīt, ja Tev piedāvā naudu? (Ketija)

  Oтвет:

  Sveika, Ketija,

  ja svešinieks piedāvā naudu, to nedrīkst ņemt.

 • Vai tu zināji, ka suns nedrīkst ēst šokolādi?
  Vai tev ir uzbrucis suns? (Inga)

  Oтвет:

  Sveika, Inga,

  par suņu uzvedību un to, kas viņiem garšo Tu vari lasīt žurnālā par dzīvniekiem «Astes».

 • Cik ļoti internets ir bīstams? (Kristiāna)

  Oтвет:

  Sveika, Kristiāna,

  internets nav bīstams, ja tu ievēro drošības noteikumus to lietojot.

 • Čau, Džimba! Mani skola apcel, jo es esmu krievs. Man liekas ka tas ir nepareizi, jo savu tautību nevaru izvēlēties. Tā man tiek dota kopš dzimšanas. Tāpat arī mana mamma nerunā latviski un katrā vecāku sapulcē man viņai ir jāiet līdzi, jo viņa neko nesaprot. Lūdzu palīdzi! :(
  Ar milestibu, Jevgenijs. (Jevģēnijs)

  Oтвет:

  Sveiks, Jevgēņij,

  ikvienam bērnam ir tiesības justies labi skolā. Parunā ar savu klases audzinātāju, pastāsti viņai kā tu jūties vai arī zvani bērnu uzticības tālrunim: 116111, tur tevi uzklausīs un palīdzēs ar padomu.

 • Ko darīt, ja man kāds prasa naudu? (adrians)

  Oтвет:

  Sveiks, Adrian,

  arī šis jautājums ir jāpārrunā ar mammu un tēti, viņiem ir jāizstāsta par šo situāciju. Vai arī skolā ir jāpastāsta par to klases audzinātājai.

 • Vai es varu manai tantei teikt kur atrodas mana mājas atslēga? (adrians)

  Oтвет:

  Sveiks, Adrian,

  šo jautājumu Tev ir jāpārrunā ar mammu vai tēti.

 • Ko man darīt, ja gribu sevi nogalināt? Es slikti jutos. (maija)

  Oтвет:

  Sveika, Maija, par šo situāciju, savām sajūtām, Tev jāiziet un jāizstāsta kādam pieaugušajam, kuram Tu uzticies. Vai arī zvani bērnu uzticības tālrunim: 116111, tur Tevi uzklausīs un palīdzēs.

 • Džimba, vai tu neesi nonācis tādās situācijās, kad tev kāds iesit vai apsaukā? (ieva)

  Oтвет:

  Sveika, Ieva,

  jā, man ir bijušas tādas situācijas, kad bērni vai pieaugušie, bez manas atļaujas, aiztiek manu degunu vai pieskaras manām kājām. Dažkārt bērni smejas par to, ka es izskatos savādāk. Tādos gadījumos es vienmēr saku: Nedari man tā, man tas nepatīk! Un tas, ka kāds izskatās savādāks, nebūt nenozīmē, ka par viņu ir jāsmejas! Vai ne?

 • Kāpēc brālis mani sit??? (Zane)

  Oтвет:

  Sveika, Zane,

  es diemžēl nezinu kāpēc tavs brālis tevi sist. Bet sist nav labi! Viens no maniem drošības noteikumiem, kas palīdz sevi aizsargā, skan: Nedari man tā, man tas nepatīk! Šo teikumu tu droši vari teikt savam brālim un tev noteikti ir jāpastāsta vecākiem, ka brālis dara tev pāri.

 • Kā tu jūties? (Anna)

  Oтвет:

  Sveika, Anna,

  es jūtos labi! Paldies par apjautāšanos. Mani ļoti iepriecina krāsainās rudens lapas.

 • Labdien, mīļais Džimba, kā rīkoties, ja tev kāds seko vai jautā cik ir pulkstenis, ar melnu kapuci un noliektu galvu, lai viņa seju neredz? (Tīna)

  Oтвет:

  Sveika, Tīna,

  vispirms, ja tu jūti, kad tev kāds seko, tad pēc iespējas ātrāk doties uz kādu vietu, kur ir daudz cilvēki, piemēram, uz veikalu, bibliotēku, pastu, kafejnīcu un izstāsti par to kādam no pieaugušajiem, kas tur strādā. Ja kāds tev jautā cik ir pulkstenis, bet tava tavs iekšējas zvaniņš jeb sirsniņa signalizē, ka kaut kas nav kārtībā. Ja, piemēram, cilvēks slēpj savu seju, vai runā dīvainā balsī, vai arī izdara biedējošas kustības, tad nekavējoties skrien prom.

 • Vai tu zini pilnīgi visu? (Roberts)

  Oтвет:

  Sveiks, Robert,

  jā, par personīgo drošību es zinu visu! 🙂

 • labdien Dzimba vai pie jums ari ar klasi var braukt ekskursija (Santa)

  Oтвет:

  Labdien, pie Džimbas var droši braukt kopā ar klasi, iepriekš piezvanot pa telefonu: 67600685

 • Ko man darīt, ja man iesit? (vizbulīte)

  Oтвет:

  situācijās, ja kāds Tev iesit vai dara pāri, Tu vari šim cilvēkam teikt: nedari man tā, man tas nepatīk! Droši pastāsti par šo situāciju vecākiem vai kādam pieaugušajam, kuram Tu uzticies.

 • ko darit ja man kads apsauka (Ema)

  Oтвет:

  Sveika, Ema,

  ja kāds apsaukā vispareizāk būtu šim cilvēkam un tam ko viņš saka nepievērst uzmanību. Ja apsaukāšana ir regulāra un traucē tev koncentrēties, piemēram, mācībām  skolā, tad noteikti pastāsti par to kādam pieaugušajam, kuram tu uzticies — vecākiem, klases audzinātājai..

 • ko darīt, ja mani kāds ļoti kaitina? (elza)

  Oтвет:

  Sveika, Elza,

  ja tevi kāds kaitina vai dara tā kā tev nepatīk, tu vari šim cilvēkam teikt: nedari man tā, man tas nepatīk! Gadījumos, ja kaitināšana atkārtojas, izstāsti par šo situāciju kādam pieaugušajam, kuram tu uzticies.

 • nezinu kā rīkoties mans tevs ir dzerajs un viņš mani bieži aicina ciemos bet es negribu un man tas liek justies slikti (normena)

  Oтвет:

  Sveika, Normena,

  droši pastāsti par šo situāciju mammai vai kāda citam pieaugušajam kuram tu uzticies. Pastāsti, ka viesošanās pie tēta tev liek justies slikti un kopā ar pieaugušo izdomājiet kā vislabāk rīkoties šajā situācijā.

 • Vai tev ir bijušas problēmas ar drošību? (Tīna )

  Oтвет:

  Sveika, Tīna,

  nē, man nav bijušas problēmas ar drošību, jo man ir  drošības noteikumu plakāts ar astoņiem drošības noteikumiem. Šie noteikumi ir par to kā rīkoties bīstamās situācijās.

 • Ko man darīt ja man iesit? (Marta)

  Oтвет:

  Sveika, Marta,

  līdzīgu jautājumu man uzdeva Katrīna, lūk, mana atbilde viņai: ja Tev kāds iesit vai dara pāri, Tev par to ir jāpastāsta kādam pieaugušajam. Skolā par to var droši pastāstīt skolotājai, mājās aizejot, vecākiem. Atceries, ka pāridarītājam droši jāsaka: “Nedari man tā, man tas nepatīk!”

 • Cik tev ir gadu (Marta)

  Oтвет:

  Marta,

  tieši šādu jautājumu man nesen uzdeva Madara. Lūk, mana atbilde viņai:  Manā dzimtenē Drošības salā gadus skaita pavisam savādāk. Bet ja skatās pēc tā kā gadus skaita Latvijā, tad man varētu būt 23 gadi. Vienu lietu gan es skaidri zinu: katru gadu 4.aprīlī man ir Dzimšanas diena! 🙂

 • ko darīt ja mani apvaino? ko darīt ja mani kaitina? ko darīt ja es negribu iet uz skolu jo mani apvaino? kapec tev ir liels deguns (daniels)

  Oтвет:

  Sveiks, Daniel,

  šajā gadījumā par to vajadzētu  izstāstīt kādam pieaugušajam, piemēram, klases audzinātājai vai kādam citam skolotājam, kuram Tu uzticies. Daniel, pastāsti par to arī saviem vecākiem! Kā jau es rakstīju Edgaram un Annai, kuriem bija līdzīga situācija, ja Tev kāds dara tā kā Tev nepatīk, Tu droši vari teikt: “Nedari man tā, man tas nepatīk!”. Ja Tu vēlies ar kādu parunāt par šo situāciju, droši zvani uz Bērnu uzticības tālruni: 116111

 • Džimba, es ļoti gribu iemācīties par drošību. (Linda)

  Oтвет:

  Sveika, Linda,

  priecāšos Tevi, kopā ar visu klasi, redzēt manā Džimbas Drošības skolā (Cieceres ielā 3A). Iepriekš ir jāpiesakās zvanot pa telefonu: 67600685

 • Mans jautājums ir, kā tu iemācījies par drošību? (Ricards olekss)

  Oтвет:

  Sveiks, Ričard,

  visu par drošību man stāstīja vecāki, kad biju maziņš. Kad izaugu, es nolēmu par to stāstīt citiem un tāpēc es izveidoju Džimbas Drošības skolu, kurā ir laipni gaidīts ikviens bērns.

 • Kad man sāp sirsniņa, tad es raudu un es nezinu ko lai dara, ja man iesit? (katrīna)

  Oтвет:

  Katrīna,

  ja Tev kāds iesit vai dara pāri, Tev par to ir jāpastāsta kādam pieaugušajam. Skolā par to var droši pastāstīt skolotājai, mājās aizejot, vecākiem. Atceries, pāridarītājam, droši saki: «Nedari man tā, man tas nepatīk!»

   

 • Sveiks, Džimba, ko man darīt, ja skolā viena meitene man dara pāri? (marta)

  Oтвет:

  Sveika, Marta,

  šajā gadījumā par to vajadzētu  izstāstīt kādam pieaugušajam, piemēram, klases audzinātājai vai kādam citam skolotājam, kuram Tu uzticies. Marta, pastāsti par to arī saviem vecākiem. Kā jau es rakstīju Edgaram un Annai, kuriem bija līdzīga situācija, ja Tev kāds dara tā kā Tev nepatīk, Tu droši vari teikt: «Nedari man tā, man tas nepatīk!». Ja Tu vēlies ar kādu parunāt par šo situāciju, droši zvani uz Bērnu uzticības tālruni: 116111

 • Cik tev gadi? (Madara)

  Oтвет:

  Sveika, Madara. Manā dzimtenē Drošības salā gadus skaita pavisam savādāk. Bet ja skatās pēc tā kā gadus skaita Latvijā, tad man varētu būt 23 gadi. Vienu lietu gan es skaidri zinu: katru gadu 4.aprīlī man ir Dzimšanas diena! 🙂

 • Kā man rīkoties, ja man kāds dara pāri? (Anna)

  Oтвет:

  Sveika, Anna,

  līdzīgu jautājumu pāris dienas atpakaļ man uzdeva Edgars. Lūk ko es viņam atbildēju:

  Sveiks, Edgar,
  Ja kāds dara Tev pāri, noteikti pastāsti par to kādam pieaugušajam. Tādam, kuram tu uzticies – mammai, tētim vai skolā skolotājai. Atceries – situācijās, ka Tev kāds dara tā, kā Tev nepatīk, Tu droši vari teikt: “Nedari man tā, man tas nepatīk!” Un to var teikt jebkuram cilvēkam. Ja Tu vēlies ar kādu par šo situāciju parunāt, droši zvani uz bērnu uzticības tālruni: 116111.
 • vai tu esi dzīvs? (ralfs)

  Oтвет:

  Sveiks, Ralf,

  jā, protams, es esmu dzīvs un pašlaik dzīvoju Džimbas Drošības skolā Rīgā. Ja neesi bijis pie manis, priecāšos Tevi redzēt ciemos.

 • Man nepatīk, kad mani Markuss apsaukā, un tagad viņš mani apsaukā. (signe)

  Oтвет:

  Sveika, Signe!
  Paldies, ka uzrakstīji man par to, kā Tu jūties. Apsaukāšanās noteikti nav jāpacieš, jo tā Tevi apbēdina. Neviens nav pelnījis apsaukāšanos. Tāpēc lūdzu pastāsti par to skolotājai vai kādam no vecākiem — pieaugušajam, kuram Tu uzticies, un aicini viņus palīgā. Viņi var palīdzēt, noskaidrojot, kāpēc Markuss apsaukājas, un iemācot viņam tikt galā ar savām izjūtām bez apsaukāšanās.

 • Dārgais Džimba, kā man rīkoties, kad man kāds dara pāri skolā? (edgars)

  Oтвет:

  Sveiks, Edgar,
  Ja kāds dara Tev pāri, noteikti pastāsti par to kādam pieaugušajam. Tādam, kuram tu uzticies — mammai, tētim vai skolā skolotājai. Atceries — situācijās, ka Tev kāds dara tā, kā Tev nepatīk, Tu droši vari teikt: «Nedari man tā, man tas nepatīk!» Un to var teikt jebkuram cilvēkam. Ja Tu vēlies ar kādu par šo situāciju parunāt, droši zvani uz bērnu uzticības tālruni: 116111.
 • Kāpēc ir Džimba? (Estere)

  Oтвет:

  Sveika, Estere,
  Džimba ir tāpēc, lai palīdzētu bērniem labāk saprast, kā rīkoties nedrošās situācijās. Džimba stāsta bērniem par drošību attiecībās ar citiem cilvēkiem — gan svešiem, gan pazīstamiem. Džimba ir izveidojis pats savu Džimbas drošības skolu, kura atrodas Āgenskalnā, Rīgā. Šeit Džimba katru darba dienu kopā ar saviem palīgiem stāsta bērniem no visas Latvijas par personīgo drošību attiecībās.
 • Kas ir mobings? (Viktorija)

  Oтвет:

  Mobings ir slikta izturēšanās pret kādu konkrētu cilvēku grupā vai klasē ar mērķi viņu pazemot, turklāt tas notiek ilgāku laiku. Mobings var izpausties kā nejauki vārdi, fiziskā vardarbība, pazemošana interneta vidē, ignorēšana vai izstumšana. Ja esi piedzīvojusi šādu attieksmi, noteikti neklusē — pastāsti par notiekošo vecākiem vai skolotājam, kam uzticies!

Здесь живет Джимба

“Centrs Dardedze”
Cieceres iela 3a, Rīga
Tel. 67600685
info@centrsdardedze.lv
www.centrsdardedze.lv

 

Виртуальная экскурсия